Anne Sütüne Destek Humana Still Tee-Minik Kelebeğin Annesi

5 Aralık 2016 Pazartesi

Anne Sütüne Destek Humana Still Tee


Anne Sütüne Destek Humana Still Tee

Emzirmek ya da emzirmemek aslında tüm mesele bu değil. Tazecik, çiçeği burnunda bir anne için çevredeki bıdı bıdı teyzeler, ablalar, nineler ve hiç bitmeyen, çekilmeyen yorumları gayet mesele haline gelebiliyor. 'Emiyor mu? Sütün yetiyor mu? Yok yok o çocuk doymuyor, aç.'  cümleleri hunharca söylenirken, sizin halinizi, ruh durumunuzu pek de önemseyen yok. Kafaya takıyoruz ister istemez. Hem de konu bebeğimiz olunca 3 katı kafaya takabiliyoruz. 

Ama ne yapmalıyız? O bıdı bıdı konuşanlara kulaklarımızı tıkayıp, hiç duymamalıyız ki ruhumuz etkilenmesin ki sütümüz de etkilenmesin. Çünkü anne sütü üzerinde stresin olumsuz, serotonin hormonunun müthiş olumlu etkileri var. Tabii yine de dışarıdan karşılayabilecek, anne sütüne destek ürünlere ihtiyaç duyulabilir ve karşılanabilir. Bunlar tamamen süt kalitemizi ve sütümüzü arttırmak için bir destek kuvvettir.

Bebeğimizin sağlıklı gelişiminde özellikle 6 ay eşsiz ve mucizevi besin kaynağı anne sütüdür. Anne sütü, immun sistemden tutun kemik, beyin ve zeka gelişimine kadar yaşam boyu sürecek olumlu etkilere sahip. Emzirmek ve sütün fazla gelmesini sağlamanın temelinde sık emzirmek vardır. Bebeğin doğduğu ilk aylarda süt yoğunluğu fazla olur. Bebeğin henüz çene kasları gelişmediği için çok fazla ememez. Bu sebeple bebeğin emmediği diğer zamanlarda, sütünüzü sağıp, göğsünüzü boşaltmanız süt yoğunluğunu ve sıklığını arttırır. Çünkü her sağılma da ya da emzirme de süt kanalları beyne uyarı gönderir. Buna bağlı olarak prolaktin hormonu düzenli ve sık şekilde salgılanmaya devam eder.

Geleneksel olarak yüzyıllar boyu anne sütü arttırıcı etkisi olan ve galaktaogog olarak adlandırılan bitkilerin karışımı, anne sütüne destek Humana Still Tee de bulunuyor. Doğal ve zengin içeriği sayesinde anne sütüne tam anlamıyla destek.  Bu bitkiler bamya çiçeği ekstresi, ahududu yaprağı, rezene ekstresi, çemen otu kestresi, keçisedefiotu ekstresi, C vitamini, limonotu ekstresi, roybos ekstresidir. Vitamin ve mineral yönünden zengin, içimi kolay, kokusu ve tadı gayet lezzetlidir.

Humana Still Tee emzirme çayının içerisinde bulunan bitkiler anne sütü yapımı için, prolaktin ve oksitosin adlı hormonların işlevini arttırarak anne sütü üretimini hızlandırıyor. Böylece salgılanan anne sütü miktarını arttırmaya destek oluyor. İçeriği tamamen doğal ve bitkisel olan anne çayı hiçbir boya, katkı maddesi, gluten, suni aroma içermiyor.

Humana Still Tee etkisi 24-48 saat içerisinde etkisini gösteriyor. Granül yapısı sayesinde kolay hazırlanabiliyor. Ilık, soğuk ya da sıcak olarak hazırlanabiliyor. Günlük 3-4 kupa kullanımı mevcut. Düşük kalorili olması sebebiyle kilo endişesi yaratmıyor. Bir kutu Humana Still Tee den yaklaşık olarak 20 kupa çay hazırlanabiliyor.

Bol bol için, çevrenizden gelen cümleleri kulak ardı edin duymayın. Bol bol gülümseyin ve bebeğinizi koklayın. Her fırsatta uyuyun. Uyku süt kalitesini arttıran en önemli etken. Unutmayın, süt yoğunluğu gece daha fazla olur. Sebebi hormonların gece daha çok çalışmasıdır. Bol bol sağın ve emzirin, sütünüz damlaya damlaya göl olsun inşallah. :)

Sevgiler. 

4 yorum:

 1. Emzirme donemimde bende cok kullandim :)

  YanıtlaSil
 2. paylaşım için teşekkürler,emzirmeyi yeni bırakmış biri olarak bende bu çaydan tüketim fakat şekerli içecekleri sevmeyen biri olarak bana tatlı gelmişti ama bebeğim için içtim...
  bende sayfama beklerim..
  http://blogdakicin.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 3. ah o bıdı bıdı teyzeler yok mu ah ahhh :)

  YanıtlaSil
 4. Sanırım başardım Ayşecim.:X
  Füsun hilal

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.