Madecassol Merhem Nedir ? Ne İçin Kullanılır ?-Minik Kelebeğin Annesi

28 Eylül 2016 Çarşamba

Madecassol Merhem Nedir ? Ne İçin Kullanılır ?

Minik Kelebeğin Annesi

İnternette bir madecassol merhem furyası almış başını yürümüş gidiyor . O madecassol merhem yazısını okuyup eczaneye koşanlara ne demeli onu da bilemiyorum . Kırışıklıklara iyi geliyormuş diyeni mi ararsınız ya da lekelere iyi geliyormuş diyeni mi ararsınız hepsi mevcut .
İnternet iyi , hoş  , güzel ama doğru bilinen yanlışlar çok . Çünkü ilacın prospektüsünü okumaktansa internetteki bilgiler onlar için daha doğru . Bir bak oku araştır  bir aile hekimine danış ya da en basitten bir eczaneye sor ama yok kullanılmalı kafaya koymuş bir kere .

Madecassol Merhem Nedir ? Ne İçin Kullanılır ?

Madecassol merhemin etken maddesi centalla asiatica ekstresidir . Centalla asictica ekstresi özellikle gölge ve nemli bölgelerde yetişen böbrek şeklinde yaprakları olan bir bitkidir .

Madecassol merhem ; yüzeysel birinci ve ikinci derece yanıklar , bölgesel deri ülserleri , yatak yaraları , dudak çatlaklarında , tahrişlerde , meme başı çatlakları ya da yarıkları , genital bölge yırtıkları , sünnet , epizyotemi ve benzeri cilt hasarlarında iyileşme sağlanması için kullanılır .

Adı üzerinde ilaç , tedaviye yönelik . Ne kırışıklığa iyi gelir ne de lekeleri giderir . Yazıp çizmişler demişler ki bayanlar için hücre yenileyici gençlik merhemi . Gençlik merhemi falan değil ilaç o ilaç . Yaraların iyileşme sürecini hızlandırıp , derinin yenilenmesini ve iz kalmamasını sağlar . Cildi onarıcı  , yapılandırıcı etkileri vardır .

Kırışıklık Nedir ?

Kırışıklıkların ana sebebi , genetik yapımızın belirlediği genetik yaşlanmadır . Kırışıklıkların en büyük sebebi ailesel faktörlerdir . Diğerleri ise güneş , mimik , sigara içmek , stres , travma gibi sebeplerdir .
Kırışıklıkları bol su tüketerek , oral yoldan destek hyaluronik asit tablet içerek , anti-aging kremler veya gece , gündüz nemlendirici kremler kullanarak önleyebilirsiniz . Güneşe çıkmadan mutlaka güneş gözlüğü takarak , güneş kremi kullanarak cildinizi koruyabilir . Kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz . Madecassol merhem kırışıklık tedavisinde kullanılmaz . Bakım yapmaz ve kırışıklıkları gidermez .

Leke Nedir ? 

Ciltteki renk değişiklikleridir . Ciltteki melanosit hücrelerinin salgıladığı melanin pigmentinin ciltte birikmesi sonucu cilt lekeleri oluşur . Deride daha açık ve koyu olmak üzere iki şekilde görülür .

Sebepleri güneş , hormonal değişiklikler , gebelik , doğum kontrol ilaçları , diğer hormon ilaçları ,genetik yatkınlık , mantar enfeksiyonlarıdır . Leke tedavisinde de madecassol merhem kullanılmaz . Onarıcı etkisiyle akne , yara ve benzeri cilt lezyonlarını tedavi eder . Bu gibi sorunlarınız için dermokozmetik , eczane kanallı satılan ürünleri kullanmanız gerekir . Bakınız şuradaki paylaşımımdan  da bilgi alabilirsiniz .


Sevgiler .

2 yorum:

  1. Doğumdan sonra sezeryan izleri için vermişti doktor bunu bana. Çok çabuk iyileşme sağlamıştı bende oradan biliyorum resmi görünce tanıdık geldi.

    YanıtlaSil
  2. Yüzümün bazı yerleri pul pul oldu . Kremi doktor verdi ama bu yan etki midir yoksa iyileşme olduğunu mu gösterir

    YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.