Sendromlu 2. Yaşı Gönderirken :)-Minik Kelebeğin Annesi

26 Nisan 2016 Salı

Sendromlu 2. Yaşı Gönderirken :)

Sendromlu 2 Yaşı Gönderirken :)


Zaman sanki dört nala koşuyormuş gibi tutabilmek ne mümkün . Şaka maka sendromlu 2 yaş hikayemizi bitirdik . İyi atlattık valla .  :)
Berrak büyürken ardı ardına dizildi rakamlar . Her günü , her ayı her yaşı ayrı güzel . Avuçlarımda zamanla büyüdüğünü görmek bambaşka güzel . Bir zamanlar bitmek bilmeyen 9 ay vardı . Şimdi 3 yaşında oldu bile... Göz aç kapa derken büyüyor gözümün bebeği .
3 yaşa girerken hala iştahlı maşallah . Yemek seçmez hemen hemen her şeyi yer . Ama daha çok köfteci ve balıkçı . Onların yanı sıra bulgur pilavı ve makarna en sevdikleri arasında . Müthiş meyveci bir çocuk ben gibi . :) Süte bayılır . Sabah ve akşam mutlaka süt içer . Şekersiz ve tuzsuz beslenmeye devam ama arada çikolata kaçamakları oluyor tabii . Puding ve sütlaç sevdalısı .
Gel gelelim canı isterse , keyfine göre kendi kendine yemek yer . 'Anne sen yedir ' demek ona göre daha cazip mi desem tembellik mi desem bilemedim . Ama nadiren olduğu için kıyamıyorum . 
Akşam en geç 21:30 da uyur . 10 aylıktan bu yana kendi odasında kendi yatağında uyur . Hatta mümkün değil başka yerde asla uyumaz . Tuvalet işini kendi halleder . Tuvalete gider , ışığı kendi açar , tuvalette yardımımı asla kabul etmez . Ben yapabilirim deyip çizgiyi çeker . Tabii ben takipteyim ama takipte olduğumu anlarsa ben sana mutfağa git demedim mi diye atarlanır .
Pembe sever , kıyafet seçer , el yıkamaya , banyo yapmaya bayılır . Diş fırçalamak en sevdiği hobilerinden biri .  :)  İstemsiz titiz , prensipli bir çocuk böyle olması için bir çabam olmadı ama maalesef öyle . Çoraplarını çıkartmadan asla uyumaz , tabi onu ben alıştırdım ama doğru yaptığımı düşünüyorum . En sevmediğim insan tipi yatağa çorapla girendir . Kitap okumadan asla uyumaz . Anne hadi kitap oku bana fix cümlelerinden biridir .
Çok iyi makas kullanır evde kese kese kağıt bırakmadı .  :) Boya yapmaya bayılır . Çiçek ve çöpten adam çizebiliyor . Hatta anne baba çocuk olarak çizip elele tutuşmuş halini yapıyor .
Kendi isteği ile sofrayı hazırlamama yardım eder . Sofrayı toparlarken de aynı şekilde yardım eder . İşin aslı çok da hoşuma gidiyor . Ama inşallah büyüyünce de aynı performansı bekliyorum .  :)
Çamaşır  katlıyorsam kendi çamaşırlarını seçip eciş bücüş katlar . Odasına götürür . Bana iki iş oluyor ama olsun napalım . :)
Yaşına göre puzzle yapmayı çok sever . Alışıp öğrendiyse  puzzle yenisini ister . Hamurdan kuş , balık , çiçek yapmayı çok sever .  Ruj sürmeye ve allık fırçamı alıp kaçmaya bayılır . İstediğini yaptırmak için her türlü atarı yapar , kendini yerlere atıp ağlar . Çok politikacıdır .  Ha bu arada kardeş istemiyor . Eee bende halimden memnunum zaten . Unumu yeni eledim . Azcık dinleneyim . :) 
Bitmek bilmeyen soruları vardır . Hiç susmadan konuşur , sürekli bir şeyler anlatır . Radarlar her daim açıktır . Sık sık taklidimi yapmaktan hiç geri kalmaz . Çok güldürür o halleri beni . :)
İşte böyle böyle gönderiyoruz 2 yaşımızı . Sendromlarımızı , ağlamalarımızı 3 yaşımıza taşıyıp taşımadığımız en merak ettiğimiz kısım . :)

Sağlık olsun da ben en zor sendromlara dayanırım hiç sorun değil . Allah evlatlarımızı korusun sakınsın inşallah .
Sevgiler .

5 yorum:

 1. mutlu saglıklı huzurlu keyifli yaşları olsun dünyalar tatlısı akıllı kuzu hep böyle cimcime kalsın :)))

  YanıtlaSil
 2. Allah bağışlasın yavrunuzu.Böyle akıllı bir çocuğa sahip oldugunuz için çok şanslısınız bence.

  YanıtlaSil
 3. Yerim o kuzuyu ben sağlıklu mutlu yılları olsun hep. uyku eğitimini yazın rica edeyim de Ela ya Berrak versin pek hayra geçer :)))

  YanıtlaSil
 4. Mutlu yaslari olsun özgür huzurlu mutlu bir dünyada büyüsün.

  YanıtlaSil
 5. blog keşif etkinliğinden sizi takipteyim bana da beklerim sevgiler :)
  https://guzelvekulturluyum.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.