Bitmeyen Pazar Yapsınlar-Minik Kelebeğin Annesi

28 Mart 2016 Pazartesi

Bitmeyen Pazar Yapsınlar

Bitmeyen Pazar Yapsınlar

Evet evet bitmeyen pazar yapsınlar . Hafta içi günlerin aksine hızla akıp giden günün adı pazar . Haftanın 1 günü olan iznine her şeyi sığdırmaya çalışmak . Koş koş geçen bir pazar . Bitmeyen nankör ev işleri , oyun oynamak için bekleyen kelebeğim , kahve içmek ve sohbet etmek için bekleyen bir eş , okunmak için bekleyen kitaplar...
Ama her şeyi programlayıp yapınca zor olmuyor aslında . Önemli olan programlamak ama programlarken bile beynim yorulmuyor demesem yalan olur hani . :) Valla beynim yoruluyor bazı bazı .  :) Eee olsun sağlık olsun da .  ;)
Haklı olarak pazarları sürekli gezmek isteyen minik bir cadı . Dışarı çıksın gezme olsun da aman eve gitmeyelim yeter ki , gezme sevdalısı çocuk yapmışım haberim yok . Aslında hep bunlar 9 ay koş koş çalışarak gezerek geçen hamileliğin etkileri gibi . :) Bu aralar Berrak hanım kurtlu kelebek oldu gözümde . :)
Ha bir de pazar kahvaltıları özeldir , ama sağlıklı olması tercihimiz tabii . ;) Bizim evde öyle pazar günü 9-10 a kadar yatıp uyunmaz . Berrak hanım 7,00 de ayakta , eee malum çalışmaya alışan bedenler olunca alışmışız . En geç 8,30 da ayaktayız . O da yatakta döne döne saati 8,30 yapıp kalkıyoruz . Malum pazara ayıp olmasın di mi ama ?  :)
Kahvaltı faslı bittikten sonra , Berrak hanımla etkinlik vakti . Etkinlik öğle uykusu zamanı gelince sona eriyor ve Berrak hanım güzellik uykusuna dalıyor . Uykuya dalan kelebeğin annesi , çocuğu uykudayken kocasıyla kahvesini yudumlayıp azcık dinlendikten sonra , klasik genel ev işlerini hallediyorum . Sonra uyuyan güzel uyanıp yemeğini yiyor . Sonra park da alıyoruz soluğu eee oldu o zaman akşamlar olmasın . :) Hava güzel ise karanlık çökene kadar parktayız . Hava yağışlı ise bazen evde takılıp bazen ise kapalı oyun parklarında saatlerce zıplayıp enerji atıyoruz . 
Ama valla bu pazar günleri su gibi akıp gidiyor . Bitmeyen pazar yapsalar şöyle 3 güne bedel olsa , ne güzel olur dimi ama ? Tahmin edileceği üzere bu yazıyı pazar akşamı biterken yazıyorum . Hatta bir de saatlerin ileri alındığını düşündükçe akşamlar su gibi hızla akacak diye bir dert sarıyor içimi . Neyse olsun bakalım sağlık olsun , barış olsun da gerisi pek mühim değil gibi bu aralar ülkemizin durumu malum....

Oldu o zaman iyi haftalar olsun , sendromsuz pazartesiler .  :)

Sevgiler .

10 yorum:

 1. kesinlikle pazar günü biraz daha uzun sürse keşke :)

  YanıtlaSil
 2. Benim başka bir teklifim var cumartesi akşamları hiç bitmesin . Pazarla hiç aramız yok ;))

  YanıtlaSil
 3. Harika bir Pazar planı... Ama bitmesi hiç de iyi olmuyor değil mi.:) Heleki parklardaki coşkularını görmek çocukların.. Onlar mutlu, biz mutlu..:)

  YanıtlaSil
 4. Çocuklu annelere 1 gün çok az haklisin canim. Allah kolaylik versin. Ben de ogullarim küçükken vicdan azaplariyla kosturuyordum simdi kizimin tadini çikariyorum.5

  YanıtlaSil
 5. Resmen pazartesi sabahları ofise kimse uğramak istemiyor benim melankolik hallerimden pazar trafiği öyle yoğun öyle koşturmacalı ama defneyle öyle dolu dolu oluyor ki pazartesi paraşütsüz düşmüşüm gibi bir etkisi oluyor o yüzden bu kampanyaya full desteğimi oyumu veriyorum bitmeyen haftasonlarına :) sevgiler :)

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.