Bıcır Bıcır Konuşmalar -Minik Kelebeğin Annesi

9 Şubat 2016 Salı

Bıcır Bıcır Konuşmalar

Anne Bana Porkatal Soyar mısın ?

Her şey biter de sanki o 9 ay hiç bitmeyecek gibi gelir . Hepimize olmuştur . Bir doğsa deriz . Sonra doğumasıyla , zaman o kadar hızlı geçer ki bir bakmışız emekliyor , yürüyor , bıcır bıcır konuşuyor .
Doğumu dün gibi aklımızdadır ve zaman su gibi akıp giderken hızla büyüyen bebeğimiz çocukluğa adım adım yaklaşmıştır . Hani o konuşmaya başladıkları zaman kelimelerin onların ağzında başka bir evrime uğramaları öyle hoştur ki her anı kaydetmek isteriz , kendimden biliyorum . Evet her anı videolara çekip saklamak sonra o büyüdükçe açıp açıp izlemek nasıl keyifli ve güzeldir . 
Onların ağzından çıkan kelimeler , cümleler bambaşka bir güzellikte konuşmaları . Zaman geçtikçe , büyüdükçe konuşmaları hiç bitmez . Artık bir konuşsa dediğimiz zamanlar vardı . Şimdilerde ise susmaksızın konuşmaları , artık hiç susmadan bıcır bıcır konuşmaları eee tabii bazen kızım nolur 1 dk sus diye içimizden geçirdiğimiz olmuyor değil hani . :)
İçimizi ısıtan , kendini bir daha bir daha sevdiren , enerji veren  konuşmalar . Nasıl nasıl güzel . Karmaşık duygular bazen pat diye beklenmedik bir kelimesinde  salya sümük ağlamalar , doyamıyor insan . Aman bitmez biz bu anaların her şeye duygulanıp ağlama halleri . :) 

İşte Berrak 'ın en sevdiğim , en güzel kelime ve cümleleri ;


 • Anne bana porkatal soyar mısın ? 
 • Anne pattis yemek istiyorum .
 • Nütfen . 
 • Anne ben kaka yapacağım sen muffaa gider misin ? 
 • Tubalet .
 • Anne ben habuç istiyorum . 
 • Taklı hüyalar , Alla ratlık versin anne .
 • Anne bana kipat okur musun ?
 • Anne seni tocaman seviyorum . 
 • Baba sen benim tocamsın , aşkımsın . :)
 • Anne marketten kardeş alalım mı ? ( şaşırdığım en beklemediğim soru )   :)


Ve dün anneannesine anneme gidelim demiş . Eczaneye yanıma geldiler . Arka tarafta reçete kontrol ediyordum ki bir ses . 
Annem yok mu ? Kim senin annen ? Benim annem bu essanede ilaç satıyor . Adı ne senin annenin ? Benim annemin adı Ayşe Düneş . Benim adım Beyyak Düneş .

Şaşıra şaşıra gülüyorum bu cevaplara .  :)
Bu güzel içimi enerji sevgi dolduran konuşmalar hiç bitmesin . 

Sevgiler .   :)


5 yorum:

 1. bazı kelimeleri söyleyememelerine bayılıyorum dillerini yerim o cadının Ela da nasıl oldu bilmiyorum ama cidden yarım kelime ve harf yok koca karı gibi diyoruz aramızda :)))) tek söylemeyediği hıçtırık :))

  YanıtlaSil
 2. Ayyy yerim ben o dilleri:) maşallah...
  O tatliş konuşmaları beni benden alıyor;;)

  YanıtlaSil
 3. İnsanın kendi çocuğu olmasına gerek kalmıyor resmen şu tatlı kelimeleri okuyup gülümsemek için :) bir markette, dolmuşta, cafede mesela minnakların bu bıcır bıcır konuşmaları o seçtikleri kelimeler, o şirinlikleri, etraftaki herkesin susmasına onları dinlemesine sebep oluyor anında hemde bol gülücüklerle :)

  YanıtlaSil
 4. nütfen miii bunu kullancam ben deeee :) kaka yapcam mutfaa git seeen :)

  YanıtlaSil
 5. 'Benim annem eczanede ilaç satıyor' nedir yaa. Her gün şaşırtıyorlar değil mi, en tatlı halleri bu yaşlar.

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.