Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun-Minik Kelebeğin Annesi

22 Aralık 2015 Salı

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

                                                   Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Mevlid mana olarak doğum günü demektir . Mevlid Kandili Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hazreti Muhammed'in doğduğu gündür .Yılın ilk kandili olan Mevlid Kandili , duaların ve ibadetlerin yapıldığı mübarek günlerdendir .

Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular ki  ; ''Hatırlayan güzelse , Hatırlanan da güzeldir . Gül bahçesine giren ya gül olur , yada gül kokar .'' Yaradanın affina , Resul'un  şefaatine , Cennetin en güzel köşesine mazhar olabilmemiz dileğiyle

 MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN
4 yorum:

 1. Resulullah efendimizi çok övmek, mahlûkların en üstünde olduğunu söylemek, Allahü teâlânın, sevgili Peygamberine verdiği üstünlükleri saymak ve Ondan şefaat istemek, büyük ibadettir. Buna karşı koymak, koyu bir cahillik, pek çirkin bir inattır. Resulullahı övmek, anmak lazım geldiğine delil olarak, Ahzab suresinin (Allah ve melekleri, Nebiye salevat getiriyor, iman edenler, siz de salevat getirin) mealindeki 56.âyet-i kerimesi yetmez mi?

  Sizlerinde Mevlid Kandili Mübarek Olsun...
  Kubilay Güven

  YanıtlaSil
 2. senin de kandilin mübarek olsuuun zaman zaman yorum yazamıyorum ama her paylaşımını okuyup anne olunca yapılacaklar listeme kaydediyorum :)

  YanıtlaSil
 3. Sizinde kandiliniz mübarek olsun.

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.