Mim Çocuklu Kadının Çantası-Minik Kelebeğin Annesi

18 Aralık 2015 Cuma

Mim Çocuklu Kadının Çantası

Mim Çocuklu Kadının Çantası

Çok severek takip ettiğim , çok severek yazılarını okuduğum , eğlenceli bulduğum , pozitif enerjisini taaa oralardan hissettiğim , hatta çoğu zaman beni güldüren Öğrenen Anne bir mim başlatmış . İsteyen katılabilirmiş . Hadi bakalım bende katıldım . Konu ; Çocuklu Kadının Çantası . 

Berrak doğmadan çantamız hazırdı . Valiz gibi kocamandı . Acemilik işte ne olur ne olmaz her şeyi doldurmuşum içine . Doğumhaneden eve gelince eksilttim bir bir çantadaki fazlalıkları . Ama tedarikli olmayı severim ben abartmadan çantamıza gerekli olacakları koydum . 
Çantamıza 5-6 bez , ıslak mendilimiz , kremimiz , yedek iki - üç  parça kıyafet alt açma örtümüz , duruma göre yelek koyuyordum . İki üç parça kıyafet çünkü Berrak hanım her kaka yaptığında beline  hatta sırtına kadar kaka çıkıyordu . Komple kıyafet değişiyorduk . Sonra biraz daha büyüyünce bez de kıyafet sayısı da azaldı . Kıyafet yine hep yedekli devam etti . Bir de kulaktan ateş ölçerimizi hiç yanımdan , çantamızdan ayırmazdım .
Öyle  gereksiz hiç bir şey alıp çantamızı doldurup yük etmezdim . Berrak büyüdükçe aldıklarımın sayısı azaldı . Biberon , suluk , bez ve yedek kıyafetle ufacık bir çantaya sığabiliyorduk . Emzirme dönemi bitince de süt taşıdık hep çantamızda . Sonra tuvalet eğitimini alıp bezi atınca bir yedek kıyafet , bir külot , bir çorap , bir biberon süt taşıdık çantamızda . Ha bir de kitapsız , elmasız , havuçsuz asla gezmeyiz . Mutlaka bir kitap yüklenir evden öyle çıkarız .  :) 
Eeee sonra bu yazımda okuyabilirsiniz , biberonu da bıraktık . Artık misminicik bir çanta oldu . Hatta çoktandır kendi çantama koyuyorum . Yani aslında uzun zamandır tek çantayla çıkıyoruz dışarı . Genellikle dışarı da kalacağımız saatin uzunluğuna göre yanıma aldıklarım değişiyor .
Ama Allah'ım nasıl güzelmiş , ne kadar hafifliyormuş insan . Kusmuğuydu , beziydi , sütüydü vs şuyuydu buyuydu yok . Kuş gibi , balık gibi mis gibi hatta . Büyüdükçe hafifliyor insan . :)
Uzun yol , tatil çantamıza gelince , yanıma alacaklarım kalacağımız gün sayısına göre değişiyor . Genelde tedarikli olurum . Ateş ölçerimiz , ateş düşürücü şurubumuz , en sevdiği kitabı , kitapları çok fazla olmadan kıyafet ve bizim kıyafetlerimiz derken çok şükür bir küçük valize sığabiliyoruz .  :)  
Tabii bazen ay şunu da mı alsaydım bunu da mı alsaydım derken ki bu genelde elbise ya da ayakkabı kararsızlığım da oluyor . Eee o zaman bir orta boy valize üçümüz sığabiliyoruz .  :)

Ama bazı anneler görüyorum ki bildiğin günlük koca bir valiz taşıyorlar . Bebek arabaları devrildi devrilecek . Ne taşıyorlar ? Neleri dolduruyorlar o çantaya hani merak etmiyor değilim . Neyi bu kadar yük ediyorlarsa bilemiyorum .

Bizim çanta , valiz olayımız böyle .  :)   Siz de durumlar nasıl ? 

Arzu eden herkes mime katılabilir .

Sevgiler .10 yorum:

 1. böyle çocuklu kadın çantasına can kurban :D

  YanıtlaSil
 2. Benim ki perşembe pazarı idi :)) Sırt çantası ile geziyordum, sürekli kustuğundan hem kendime hem Duruşa kıyafet taşırdım. Bir yere gittiğimizde çantayı görenler sanırım korkuyorlardır aha temelli geldiler diye:))

  YanıtlaSil
 3. Benim çantam küçücüktü vallahi:) Küçük sırt çantaları var ya işte onlardan:)Hala onu kullanırım ben:)

  YanıtlaSil
 4. Allahım şeker pembeliğe bak yaaa :D Ya seni gerçek hayatta görmek istiyorum, rengarenkliğin hiç solmasın!

  YanıtlaSil
 5. Yıllardır sırt çantası taşıyorum. En güzeli çünki ellerim serbest kalıyor. Yıllar geçtikçe çantam büyüdü ve ağırlaştı. Sırtımın tümünü kaplıyor hatta ;) Bazı bebekler büyümüyor...

  YanıtlaSil
 6. ah ah bizim çanta en büyüğünden küçülmesine daha çok var :)

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.