Beta Glukan -Minik Kelebeğin Annesi

22 Aralık 2015 Salı

Beta Glukan

Beta Glukan


Beta glukan ekmek mayası mantarından elde edilen , bağışıklık sistemimizi ciddi anlamda güçlendiren biyolojik bir düzenleyicidir . Son yıllarda adını sıkça duyduğunuz beta glukan bağışıklık sistemiz üzerinde oldukça olumlu etkilere sahip . 
Beta glukanın immunolojik olarak etkileri kanıtlanmıştır . Virüs , bakteri ya da mantar vücudunuza ilk geldiğinde bunu karşılayan doğal bağışıklık sistemidir .
Mevsim geçişlerinde , okula yeni başlayan ımmün sistemi oluşmamış çocuklarda , sık yaşanan gribal enfeksiyonlarda , viral enfeksiyonlarda  bağışıklık sistemini güçlendirici destek olarak şurup ve kapsül formlarında alınıp kullanılabilir . Sık antibiyotik kullanmak yerine bağışıklık sistemini beta glukan ile güçlendirmek vücuda zarar yerine ciddi anlamda faydalar sağlar . 
Beta glukanı sonbaharda başlayıp ilkbahara kadar kullanmanız yeterli olacaktır . Şahsen ben kendimde , eşimde ve kızımda doktorumuzun da tavsiyesi ile bu şekilde bir kullanım uyguluyorum . Evlendiğimiz ilk senelerde eşim çok sık hasta olurdu . Tabiri caizse 3-5 gün yatak döşek yatardı . Her yıl beta glukan içerikli bağışıklık sistemi destekleyici kullandığı kapsüller sayesinde artık yılda bir kez hasta oluyor ve hafif atlatıyor . Kızım ise kış aylarında sık sık boğaz enfeksiyonu geçiriyor . Doktorumuz buna bağlı bir ımmün sistem güçlendirici şurup verdi . Sonbahardan ilkbahara kadar aralıksız kullanıyoruz .

Beta Glukan


Beta glukan içerikli miligram oranları değişik , bağışıklık sistemi kuvvetlendirici olarak eczaneler de bulunan başlıca destek ürünleri  :  

 • İmuneks kapsül 
 • İmuneks plus kapsül
 • İmutor kapsül 
 • İmmun 44 şurup 
 • İmmuzınc şurup
 • İmmuzinc tablet
 • İmmunate tablet
 • Nurse'Harvey's İmuJet şurup
Ve daha birden çok beta glukan içerikli formlar sayılabilir .

  Kış aylarını daha dinç geçirmek , hastalıklardan korunmak için , bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmek için beta glukan desteği almakta fayda var .


  Sağlığımız en büyük zenginliğimiz .

  Sevgiler .

  NOT : Beta glukan içerikli ilaçların temini ve kullanımı için doktorunuza ya da eczacınıza danışınız .

  4 yorum:

  1. merhaba,
   blog keşif etkinliğinden geliyorum:) başka yazılarınıza yorum bırakmak istedim ancak bırakamadım, ekran takıldı hep, benim bilgisayardan mı kaynaklı bilemedim ama paylaşmak istedim.
   sevgiler:)

   YanıtlaSil
  2. Şöyle kıyaslama yapıyorum Yağız çok iştahsız meyve falan zor yer Ela iştahlı herşeyi silip süpürür yemek falan ayırmaz ikiside kolay kolay hasta olmaz ve ikisinede hiç bağışıklık güçlendirici kullandırmadım bu sanırım bünye ile alakalı bir durum. İlaca karşı değilim ama çocukların ihtiyaçlarına göre testler yapıldıktan sonra kullanılmalı diye düşünüyorum

   YanıtlaSil
  3. faydalı bilgi ya. du ya bak söleyim de arkadaşlarımız bişi olunca sana danışsın yaa :)

   YanıtlaSil
  4. bir dönem bende oğlum için kullandım gerçekten etkisini görebileceğiniz ürün

   YanıtlaSil

  blog tasarım
  MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.