O Benim Annem-Minik Kelebeğin Annesi

19 Kasım 2015 Perşembe

O Benim Annem

O Benim Annem

Annesini paylaşamayan bir çocuğum var bu aralar... Keçileri kaçıracağım az kaldı . Sevgili kızım bu aralar baya atarlı ufacık bebeği sevmeme , dokunmama , kucağıma almama ya da başka bir çocuğa en ufacık ilgi göstermeme bile tahammülü yok .
Ne anneannesiyle ne babasıyla ne de başka biriyle beni paylaşmaya da en ufacık tahammülü yok . Biri bana dokunduğu an sarılıp öptüğü an kıyamet kopuyor ve dakikasında Berrak kendini yere atıp ağlama moduna giriyor. Bildiğin yavrucum anne çingenesi oldu vallaaa .   :)  Her dakika ' O benim annem ' cümlesi .
Hep çalışıyorum ya ondan oluyor diye kendimi suçluyorum . Suçlamalı mıyım bilmiyorum . Ama çalışmaktan mutluyum severek yaptığım bir işim var ve akşamına daha kaliteli zaman geçirmeye çalıştığım bir kızım var .
Kendimden geçip Berrak'la vakit geçireyim özlem gidereyim diye resmen göbeğim çatlıyor . O uyuyana kadar etkinlikler , kitap okumalar , resim yapmalar , boyamalar , hamurdan neler neler yapmalar . Eee nereden geldi bu kıskançlık krizi...
Koşuşturmaktan iyice bir deri bir kemik kaldım . Kendimi paralıyorum , parçalıyorum resmen . Kocacan desem 'Çok zayıfsın Ayşem biraz kilo al ' diye diye yedi bitirdi beynimi .Konuşmaya çalıştıkça anlatmaya çalıştıkça daha ters oluyor sanki . Çocuk işte .

O Benim Annem
Çalışan anne ve çocuğunun akşam kavuşma fotosu    :)


Gece yatarken anne sabah kalkınca ben anneanneye gitmesem sen de işe gitmesen  diye pazarlık etmeye başlıyoruz zaten . Sonra akşam kavuşmalarımız bal tadında , bazen güle oynaya gönderirken beni işe bazen yine o aynı hüsranlı işe gidiş...
Derken bir de bu kıskançlık mı desem annesi paylaşmak istemeyen atarlı çocuğum mu desem bilemedim şimdi ki gündem bu ' O benim annem ' !!
Haydi bakalım 3 yaş sendromunun açılışı mı bu ? Bir de durup durup 'sen bir tek benim annemsin' demez mi beni benden alıyor o cümleleri . Ne mi yapıyorum ? Sakince konuşuyorum anlatıyorum . Ben senin annenim seni çok seviyorum diyorum . Sevgimi daha çok gösteriyorum . Konuşarak yıkmaya çalışıyorum bu adını koyamadığım duygusunu... 3 yaş sendromumu yoksa kapıyı çalan .

Neyse öyle işte gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum . Var mı başka bir önerisi olan ? 

Hadi bakalım kolay gelsin bana .

Sevgiler .
24 yorum:

 1. Bu günlerin tadını çıkarmak lazım gün geçtikçe büyüdükçe bu günleri çok arayacağız. Bizlerden uzaklaşacaklar kendi dünyaları ile meşgul iken biz eski günlerle avunacağız. Bence en güzel günler tadını çıkar canım benim. Mutluluğunuz muhabbetiniz daim olsun. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Anne özlemini bu şekilde dile getiriyor olabilir belki de :)
  Şimdi o ne güzel kızdırılır "hayır o benim annem diye " :)))
  Hep böyle sevgiyle kalın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle .
   Hahhaaa :D Babası yapıyor o kızdırma işini zaten :D
   Sevgiler .

   Sil
 3. Duru 6 yaşında ve ben 1 sene hariç doğduğundan beri hep çalıştım ama o her sabah kalkıp bıkmadan anne nereye diye soruyor. Sanırım alışmak en iyisi :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alıştık aslında ama ara ara kriz dönemler olabiliyor tabii . ;)

   Sil
 4. bizdede durum cok farklı değil Allah tan babasına da çok düşkün özellikle babasının uyutmasını istiyorki bu da benim icin şahane bir nefes alma vakti yaratıyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akıllıca çocuğu babasının uyutması ;) ama bizim minnoş annem uyutsun diye keçi inadı tutuyor .

   Sil
 5. kardeş şart diyorum :) ne de yakışır sana bir de erkek bebek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım kalbin güzel ne diyeyim teşekkürler zamanı gelince inşallah hayırlısıyla :)

   Sil
 6. Genelde kızlar babacı olur. Sabah ayrılıkları çok zor oluyor. Çok tatlısınız ama siz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru dedin canım kızlar babacı olur ama bizim ki azcık ters olmuş :D

   Sil
 7. ay yapcak tabii kıyamam onaaaa :)

  YanıtlaSil
 8. çok normal kısa süreleri başkalarıyla paylaşmak istemiyordur, kıyamam maşallah çok tatlı

  YanıtlaSil
 9. 2yaşından sonra benim oğluma da bir haller oldu. tamam yine düşkündü bana ama şimdilerde hep kucağımda hep temaz anne sadece onunla konuşsun ilgilensin. 3 yaşa doğru durum daha vahim oluyor galiba. yandık desene

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nihancım dönemsel değişiyor diye düşünüyorum . Bir de bu düşkünlük durumları çalışmamızla da pek alakalı olabilmesi mümkün tabiii her ne kadar alışmış olsalarda ara ara arıza veriyorlar sanırım :) Valla 3 yaş ben bilirim ben ne dersem o benim dediğim olacak yaşı sanırım :)) ayva diyorum yersen :))

   Sil
 10. Şimdi tam çağları... Sahiplensin valla.. Ne güzel..:) Sevgiler..

  YanıtlaSil
 11. İlk fotoğrafta sizi ablası sandım :) sonra anladım annesi olduğunuzu. Valla çocuklarda belli dönemlerde bu tarz sahiplenmeler, kıskançlıklar oluyor sanırım. Bu da geçer :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy teşekkürler :))
   Bu da geçer diyip avunuyoruz bizde teşekkürler sevgiler :)

   Sil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.