Tıkalı Burun Sezonuna Hoşgeldiniz -Minik Kelebeğin Annesi

12 Ekim 2015 Pazartesi

Tıkalı Burun Sezonuna Hoşgeldiniz

Tıkalı Burun Sezonuna Hoşgeldiniz

Tıkalı burun sezonuna hoşgeldiniz .  :)

Serum fizyolojik her bebekli ve çocuklu evin baştacıdır desem yeri .  :)  Tıkalı burun sezonundaki en iyi ve en doğal , zararsız yardımcımızdır kendileri .   :)

Serum fizyolojik olarak eczanelerde sattığımız , önerdiğimiz ucuzdan pahalıya doğru spreyler , damlalar , serumlar mevcut . Halk dilinde tuzlu su olarak da bilinen serum fizyolojiklerin içeri %9 NaCl İzotonikdir .
Serum fizyolojik 1 litre steril su da 9 gr . sodyum klorür yani sofra tuzunun bulunduğu bir çözeltidir . Yani bir nevi tuz oranı ayarlanmış su da diyebiliriz . İçeriğinin tuzlu su olması sebebiyle hiçbir zararı yoktur . Bebekten yaşlıya kadar her yaşta insan rahatlıkla kullanabilir .
Hasta olsanız da olmasanız da kışın serum fizyolojik damla sprey kullanın . Neden mi?  
Gribal enfeksiyon , viral enfeksiyon , kbb hastalıklarının kuluçka dönemi olarak seçtiği ilk yer ağız ve burun boşluğudur . Buraya yerleşir ve gelişmeye başlar .
Günlük olarak serum fizyolojik damla ya da sprey kullanırsak , ağız ve burun boşluğu mukozasını bakterilerden arındırıp , hastalıklara karşı bir çeşit önlem almış oluruz . 
Aynı zamanda burun mukozasını da sürekli nemli tutmak , kuruluğunu engellemek için serum fizyolojik kullanılabilir . Bu sayede serum fizyolojik , burun içi mukoza yaraları ve kuruluğa bağlı kılcal damar çatlamaları sebebiyle oluşan kanamaların olmasını engeller .
Burun içi temizliğine , alerjenlerin atılmasına , kbb rahatsızlıklarının önlenmesinde , bebeklerde gerçekleşemeyen sümkürme işlemini tamamlamaya , koruma ve günlük hijyenin sağlanmasına oldukça yardımcı oluyor .


Hastalıksız bir kış , hafif geçen bir kış diliyorum . Berrak doğduğundan bu yana kışı sevmiyorum . Ama haksız da sayılmam . Çocuklar hiç hasta olmasa keşke .
Bu arada ne giyeceğimizi şaşırdığımız döneme de hoşgeldik .   :))


Tıkalı Burun Sezonuna Hoşgeldiniz Tıkalı Burun Sezonuna HoşgeldinizSağlıklı günler , sevgiler .

10 yorum:

 1. Hele de okula giden çocuklarda hastalık hiç eksik olmuyor. Az hastalıkla geçireceğimiz bir kış olmasını diliyorum. Geçen sene her ay doktordaydık. Önce büyük oğlum ardından küçüğe geçiyor. Yazık garibim evden hiç çıkmadığı halde abisinin sayesinde düzenli olarak hastalandı geçen sene. Burun spreyleri olmasa uyuyamayacaklar. Tıkanıklık sinir bozucu oluyor gerçekten... Bana serum fizyolojik pek fayda etmiyor gibi geliyor. Okyanus suyu diye satılanlar var ya onlardan alıyorum ben.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah diyorum . Kesinlikle öyle . İçerik olarak hepsi aynı ama sprey tazzik görevi gördüğü için daha etkili olabiliyor tabiii . ;)

   Sil
 2. Paylaşımlarınız harika... ilgi ile takip ediyoruz. daha sık güncellenen paylaşımlar ile sitenizi devamının sürmesini tavsiye ediyorum.

  http://sanayitipicaymakinesi.com/
  http://www.remtamutfak.com/
  Çay Makinesi
  Çay Makinası

  YanıtlaSil
 3. ben genelde burun tıkanıklıgında butun kış coldmix kullanıyorum inanılmaz kolaylık oluyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kışın ikilisi diyorum ben bunlara Serum fizyolojık + Coldmix :)

   Sil
 4. COLD mix iyi oluyor canım.Havalar kuru olunca çok zor oluyor.Nemlendirici sabaha kadar açık dursa da burnu kuruyor oğlumun ona ne yapmak lazım ki ya:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serum fizyolojık burun mukozasını yenilediği ve oluşacak bakterileri engellediği için günlük kullanımı şart bence ;)

   Sil
 5. Bizde aynı şekilde ailecek kullanıyoruz. Maliyet açısından oldukça uyguna geliyor. Faydalı bir paylaşım canım. Emeğine sağlık. Sevgiler....

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.