Hastalıklara Düşman Bağışıklığa Dost Umca-Minik Kelebeğin Annesi

9 Ekim 2015 Cuma

Hastalıklara Düşman Bağışıklığa Dost Umca

Hastalıklara Düşman Bağışıklığa Dost Umca


Umca solüsyon bağışıklık sistemi açısından kışın en ünlüsüdür. Bizim evin vazgeçilmezidir . Özellikle Berrak 1 yaşını doldurduktan sonra kullanmaya başladık. Tüm kış hem kendimizi Berrak'ı Umca sayesinde hastalıklardan koruduk.
Kış boyu kendinize ve çocuğunuza kullanabileceğiniz , faydasını % 99 göreceğiniz süper bir bağışıklık sistemi destekleyicisidir . Bir sürü ilacı kullanmaktan çok daha iyisi umca. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici ama aynı zamanda antiviral hastalıklarda iyileştirici etkilere sahiptir. Akut ve kronik enfeksiyonlarda , antibakteriyal ve antioksidatif etkileri vardır.
Umca 20 ml. solusyon , Umca 50 ml. solüsyon , Umca tablet ve Umca şurup olarak formları mevcuttur. Fiyat olarak biraz yüksek olsa da kışın ciddi anlamda koruma sağlıyor . Size Umca solüsyonun prospektüs bilgisini sunarak devam ediyorum . 

TIBBİ ÖZELLİKLERİ : 

Umca Solüsyon; sardunya köklerinden çıkarılan bir öz içermektedir. Vatanı Güney Afrika olan bu bitki, orada uzun bir süredir geleneksel tıp uygulamalarının bir parçası olarak kullanılmaktadır. Umca özü bronşit, sinüzit, anjin (boğaz ağrısı), viral enfeksiyonlara bağlı burun akıntısı ve farenjit olgularında etkili olduğu saptanmıştır. Umca özü, bağışıklık sistemini güçlendirici antiviral özelliklere sahiptir. Ayrıca bazı bakterilere karşı antibakteriyel etkisinin yanı sıra antioksidatif özelliklerine sahiptir. Bunun dışında, organizmanın bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve solunum epitel hücrelerinin silia vurum sıklığını artırarak balgam söktürücü etkiye sahip olduğu da bildirilmiştir. Bu nedenle Umca, değişik akut ve kronik enfeksiyonların özellikle de üst solunum yolları enfeksiyonları ve kulak-burun-boğaz enfeksiyonlarının tedavisi için uygundur. Umca uygulaması ile öksürük, ateş , boğaz ağrısı , halsizlik-yorgunluk gibi yakınmalarda hızlı bir iyileşme sağlanabilmektedir.

ÖNERİLEN KULLANIM YERİ : 

Umca, akut ve kronik enfeksiyonlar, özellikle de solunum yolları enfeksiyonları ve kulak-burun-boğaz enfeksiyonları (örneğin bronşit, sinüzit, anjin, rinofarenjit gibi) tedavisi için uygundur. Umca uygulaması ile öksürük, ateş, boğaz ağrısı, halsizlik-yorgunluk gibi yakınmalarda tedaviye yardımcıdır. 

KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR :

Umca’nın içindeki bulunan maddelerine karşı aşırı hassasiyeti olanlarda kullanılmamalıdır. Kanama eğiliminin yüksek olduğu hastalarda veya kan pıhtılaşması önleyen ilaçlar alanlarda kullanılmamalıdır. Yeterli klinik deneyim olmadığı için, ağır karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları olanlarda kullanılmamalıdır.

UYARILAR / ÖNLEMLER : 

Umca 1 yaşın altındaki bebeklerde önerilmemektedir. Gebeler veya emziren anneler tarafından kullanımı önerilmemektedir. Etanol içermesi nedeniyle araç ve makine kullanımında dikkatli olunmalıdır.

GÜNLÜK KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU :

Yetişkinler ve 12 yaş üzeri çocuklarda günde 3 defa 30 damla, 6-12 yaş arası çocuklarda günde 3 defa 20 damla, ve 1-5 yaş arası çocuklarda günde 3 defa 10 damla şeklinde kullanılır. Damlalar, yemeklerden 30 dakika önce bir miktar sıvı ile birlikte içilmelidir. Hastalığın nüks etmemesi için, hastalığın belirtileri hafiflemesini takiben ilacın kullanımına birkaç gün daha devam edilmesi önerilir. Umca şişesi açıldıktan sonra oda ısında muhafaza edildiği takdirde 3 ay boyunca kullanılabilir.

Sağlıklı günler , sevgiler .( Dip not : Doktorunuza danışmadan kullanmayınız. )


Kaynak : Ürün Sahibi Firma Abdi İbrahim ( Umca Solüsyon Prospektüs )


9 yorum:

 1. bizim evin vazgeçilmezidir kendileri :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dün ki yazında okudum canım . Bizimde vazgeçilmezimiz . Önceden hazırlayıp yazdığım için bende bugün paylaştım . :)

   Sil
 2. Bende aliyim ya bilmiyordum.cok saol csnim senin blogu takip edip okumak lasim duzenli,faydali seyler payladiyorsun

  YanıtlaSil
 3. Soğukların gelmesiyle paylaşımlar birden yön değiştirdi :) Dün de sevgili Gülşah'ın yazısında karşılaşmıştım UMCA ile bir doktora danışmak lazım tabi ilaç ilaçtır. Ben ilaç kullanımı konusunda biraz takıntılıyım sanırım ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle iyi de oldu . ;)
   Blogumda da ayrıca belirttiğim gibi zaten doktora danışmadan kullanılmaz ki kafaya göre ilaç kullanılması taraftarı değilim .

   Sil
 4. Hasta olmadan hergün 5 mlim veriyorum siz hasta oluncami veriyorsunuz

  YanıtlaSil
 5. Gerçekten faydasını defalarca gördüğüm on numara bir ilaçtır.hasta olma belirtileri gördüğüm kullanıp hasta olmadan kurtuluyorum...

  YanıtlaSil
 6. İçinde alkol bulunduğu için çok zararlı olduğunu ve bağışıklık sistemini tamamen çökerttiği söyleniyor bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba,aldım kullanıyorumda kızı için ama tedirginim de

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.