Coldmix İnhaler Damla-Minik Kelebeğin Annesi

18 Eylül 2015 Cuma

Coldmix İnhaler Damla


Coldmix İnhaler Damla

Coldmix inhaler damla mutlaka herkes duymuştur . Hazır kış yaklaşırken hastalıklar yavaştan kapıyı çalmaya başlıyor .  Coldmix inhaler damla ile ilgili bildiklerimi ve düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım  .

Çocukların ve bebeklerin en hassas oldukları konu burundur . Ağızdan nefes almayı bilmemeleri bu durumu çok daha kötüleştirir . Burunları tıkanan minikler nefes alamadıkça oldukça huysuz , hırçın olabiliyorlar .

Geçtiğimiz iki kış Berrak kolay kolay burun spreyi yaptırmadığı için doktorumuza danışıp , alıp kullandım . Yastığına 1 damla damlattım . Ama yastığının damlattığım kısmını ters çevirip yatırdım . Berrak ilk kez o gece ağlamadan , burnu tıkanmadan rahatça uyumuştu . Korka korka kullanmadım desem yalan olur .
Kıyafetinin yaka kısmına da damlatmak da oldukça etkili daha sonra bu şkelide kullanmaya devam ettik . Geçtiğimiz 2 kış boyunca , bizim burnumuzu çok rahatlattı . O bir damla bile yetti  o derece  . Tabi coldmix damlaya Otribebe burun aspiratörü  oldukça iyi bir destek .

Coldmix inhaler damla nedir ?

Coldmix damla tamamen bitkisel bir içeriğe sahip . İçerisinde okaliptus ve ladin yağları var . Alkol , paraben , mentol ve reçine içermez . Doğal içeriği ile özellikle bebeklerde burun tıkanıklığına birebirdir .

Grip soğuk algınlığı , farenjit , sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarında burun açıcı ve iyileşmeyi hızlandırır .  . Rahat nefes alımını destekliyor . Yalnız çok dikkatli kullanılması gerekiyor . Kesinlikle yüze , cilde , göze , buruna sürülmemelidir . Ciltte tahriş ve tahribata neden olma olasılığı yüksek . Asla bir ilaç olarak düşünmeyiniz . İlaç değildir ve asla içilmez .

Hastalık başlangıcında burun akıntısı ve tıkanıklığını gidermek , hastalığın şiddetini azaltmak için hemen başlanmalıdır . Hastalığın sürecine göre 3- gün süre ile devam edilebilir . Günde 3-4 kez 2'şer damla solunum organlarına yakın bölgelere ve geceleri yastığa damlatılarak uygulanabilir . 4 saat arayla tekrar edilebilir . Kumaşta leke bırakmaz .

Coldmix inhaler damla çok fazla solunum edildiğinde bronş spazmına neden olup ciddi solunum problemleri yaratabilir . Dikkatli kullanılmasında fayda var . Özelikle 1 yaş altı çocuklarda  çok daha az kullanılması gerekiyor . 

Coldmix damla gerçekten burun tıkanıklığını giderip rahat nefes alımını kolaylaştırıyor . Yine de dikkatli kullanmakta fayda var .   Doktorunuza danışmadan kullanmayın derim ben .

Sağlıklı günler .

Sevgiler .   :)

10 yorum:

 1. Ben de cold mix kullandım oğluma gerçekten de çok memnun kaldım. Hatta bloğumda yazmıştım. En güzel tarafı rahatlıkla kullanılması. Spreyi ya da serumu damlatana kadar canımız çıkıyordu.:) Yalnız kokusu çok keskin bazen onu yiyormuşum gibi hissediyorum. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Emelcim kokusu da işlevi de çok etkili yine de dikkatli kullanmakta fayda var . :)

   Sil
 2. Gerçekten çok kullanışlı bir ürün hala kullanırım ben:))

  YanıtlaSil
 3. Aaahh ah! Bu bilgi oğluşum küçükken olacağdı... :/ Az çekmedik o minik burnun tıkanmasından. Çok faydalı bir paylaşım, bebeği olanlar için. Benim için geç de olsa teşekkürler yine de. ;) Takibe de aldım sizi. Merak ederseniz bana da beklerim kahveye... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim . Faydam olursa ne mutlu bana . Hemen takibe geçiyorum . Sevgiler ;)

   Sil
 4. ben de yurtdışından bunun muadili bir ürün almıştım, yastık kılıfına bir damla damlatarak büyük kızımda kullanmıştım ama küçük kızım için cold mix 'den edineceğim evde muhakkak bulunmalı

  YanıtlaSil
 5. 27 günlük bebegim var kullanabilir miyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tabi ki kullanamazsınız lütfen doktorunuzla görüşün .

   Sil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.