Bayram Gibi Bayram-Minik Kelebeğin Annesi

29 Eylül 2015 Salı

Bayram Gibi Bayram

Bayram Gibi Bayram

Berrak 'ı nasıl korurum , görmesin , bakmasın . Görürse ya tesadüfen diye aklımın çıktığı bayram Kurban bayramı . Etraf her yer kesimhane . Çevreden 'aman görsün  , öğrensin çocuk diyen bilinci kaybolmuş bana cinnet geçirtecek cinsten insanlar...' . Hayır neyi görüp öğrenebilir ki 2,5 yaşındaki bir çocuk .  Neyi nasıl idrak edebilir ki...!
Bir hayvanın kurban edilişine nasıl anlam verebilir neler düşünebilir ki ? Anne - baba olarak peşinde koşarak aman bir şey görmesin diye paralayarak kendimizi ve çevreden gelen o sesleri duymayarak ve cevap vermeyerek doğru olanı yaptık .

Minik Kelebeğin Annesi

Neyse bayramımızın güzelliklerinden bahsedeyim biraz . En büyüğümüzü ziyarete gittik bu bayram . Berrak 'ı çok özlemişti . Uzaklıkları yakın edip 2 günde olsa İskenderun' a gittik bu bayram , iyi ki de gittik . Bir sarılmaları vardı ki kelimeler anlatmaya yetmez . Torununun çocuğunu sevmek çok sevmek başka bir şeydir herhalde . Çok çok güzel olsa gerek . Onlara bakarken içim eridi desem yeri . Sıcacık sarılmaları o kadar anlamlıydı ki . Babaanneme bayram geldi torunları gelince . 
Yüzündeki gülümseme bir ömre bedeldi . Bayram gibiydi bu bayram . Uzaklıkları aşıp bayramı yaşadık , yaşattık babaannemize .

Minik Kelebeğin Annesi
Çekirdek Ailemin Bayram Pozu   :)

Minik Kelebeğin Annesi


Bayram gibi bayram tadında .
Bu bayram da su gibi geldi geçti .
Nice bayramları sağlıkla , hep beraber karşılamak dileğiyle .

Sevgiler .

11 yorum:

 1. Bu günlerde yaşlıları sevindirmek ne kadar güzel! Eski insanların ayrı samimiyetleri, sıcaklıkları var. Ben de kendimi onların yanında çok huzurlu hissederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle . Bayramlar böyle yaşanmalı .

   Sil
 2. ne güzel yapışsınız canım bayramda buyukleri sevindirmek gibisi yok gercekten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla iyi yaptık Gülşahcım kesinlikle öyle .

   Sil
 3. Maşallah kızınız aynı siz. Ömrü uzun bahtı güzel olsun inşallah. Bu kadar ufak çocukların kurban alanlarında gezdirilmesine ben de anlam veremiyorum. Sonra ellerine bıçak alıp anlamadan oyun yaparlarsa mesela yada psikolojılerı etkılenırse? Allah korusun. Bayramı öğretmek önemli ama böyle şeylerin bir zamanı var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler . Amin inşallah .Aynen öyle hiç orayı düşünen yok , zamanla öğrenilecek şeyler bunlar .

   Sil
 4. Maşallah kızınıza.. Allah esirgesin, korusun.. Çok sevimli cimcime...:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler . Amin inşallah tüm miniklerimiizii Allah korusun .

   Sil
 5. Çekirdek ailenizin mutluluğu, sevinci, birliği daim olsun canım. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler :)
   Amin inşallah hepimizin.

   Sil
 6. Cok tatlisiniz.bu bayram benim icin cok cok anlamsizdi.herkesten herseyden uzaktim :..( bidahaki bayram ailemin yaninda olmak dilegimlr insallah

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.