İnek Sütüne Bağımlı Bir Bebe-Minik Kelebeğin Annesi

5 Ağustos 2015 Çarşamba

İnek Sütüne Bağımlı Bir Bebe

İnek Sütüne Bağımlı Bir Bebe


Berrak anne memesine inanılmaz müptela bir bebekti . Memeden çok zor ayırdım . Nasıl mı ? TIK TIK  Anne sütünden sonra doktor kontrolünde inek sütüyle devam ettik . Ama şu sıralar anlıyorum ki Berrak inek sütününde müptelası olmuş durumda . Saat başı süt diye ağlamaya başlıyor . Ne yapacağımı bilmiyorum . Süt vermediğimizde sürekli ağlıyor . Konuşuyorum , anlatmaya çalışıyorum ama ağlamaya aynı hızla devam ediyor . Şu an ki en büyük problemimiz bu diyebilirim . Ağlıyor diye istediğini yapmıyorum . Yapmak da istemiyorum , çünkü politika bu . Gözünden yaş gelmeden ağlayangiller .   :)
Çok nadir olsa da bazen günlük içtiği süt 1 litreyi buluyor . Normalde hiç keyfi süt içmiyor . Genelde uyuyacağında süt içer . Günde 3 kez düzenli uykusu vardır . Sabah erkenden uyandığı için saat 10 gibi tekrar uyur 1,5 saat falan sonra tekrar 3 gibi uyur . Ve en son akşam 21.30 da uyur . Ama uykuya geçerken mutlaka o süt içilir . Yemesinde sıkıntı yok , çok şükür ki her şeyi yiyor .
Bana çok gelse de doktorumuz sıkıntı olmaz diyor . 2-3 ayda bir kan değerlerine bakıyoruz ki her şey normal . Yani sütün fazlası kansızlık yapıyor ya çok şükür kan değerleri de normal . Biberonu bırakmayı denedik ama bir kaç gece kıyameti kopardı ağlamaktan .  Yani bırakamadık .
Ama son 15 gündür ciddi anlamda süt bağımlısı oldu . Gece uyanmayan çocuk gece kalkıp süt diye ağlar oldu . 3 - 4 gündür özellikle gece saat başı uyanıp süt diye ağlıyor . Son günlerde uykusuz işe gidip geliyorum .
Yorgunluktan geberiyorum desem yeridir . O önemli değil de ben hangi yolu izlemeliyim ne yapacağım bu süte bağımlılık işini nasıl çözeceğim hiç bilmiyorum . 

Zamana bıraktım bakalım diyorum . Durumlar şimdilik böyle . 

Mutlu olsun da ne zaman isterse bıraksın diyorum ama bu bağımlılıkla ne yapacağız bakalım .

Sevgiler  .


6 yorum:

 1. Su ne kadar içiyor? Susuyor olabilir mi acaba? Bir de organik soya ve badem sütleriyle hafif hafif karıştırsan? Sanırım demir emilimi nedeniyle rahatsızsın bu durumdan, yoksa yemesi iyise süt içmesi güzel bir şey, bu sediğim sütler daha masumlar bu demir konusunda..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok su içiyor çok çok hem de . Bak onu denemeliyim umarım burda bulabilirim . Evet yemesi gayet güzel yemek seçmiyor ama sütü bağımlılık haline getirmesi korkum . Yaşıtlarına göre severek katkısız şekersiz balsız vs.olamadan süt içmesi çok güzel tabiii ama abartıyor olması endişeme sebep oluyor ne yalan söyleyeyim . Bilgi için çok teşekkürler ;)

   Sil
 2. Zamanla kendi kendine bırakır diye düşünüyorum. Bir yerden sonra istememeye başlayacaktır. Oğlum meye suyuna müptelaydı. Şimdi istemiyor... Onun yerine sütü tercih ediyor. Bir dönem sonra sütten de sıkılacaktır... Dönem dönem değişiyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısınız dönemsel değişiyor bekleyip göreceğiz bakalım kendi haline bıraktım ;)

   Sil
 3. Anne sütü çok faydalı benim yeğenim 1,5 yıl anne sütü içmişti zeka gelişiminde çok faydalı, Günlük 1 litre süt içmesi bence normal bir şey değil bir doktora başvurun bence, bu arada minik kelebek resimde çok tatlı çıkmış maşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doktor kontrolündeyiz hep , Berrak tam 20 ay anne sütü aldı . Her zmaan değil bazı kriz anlarında 1 litreyi buluyordu. 1 Litreyi bulmaması için doktorumuz sulandırmamızı söyledi .Öyle yapıyoruz artık . Çok teşekkürler :)

   Sil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.