Balık Yağı Takviyesi-Minik Kelebeğin Annesi

10 Ağustos 2015 Pazartesi

Balık Yağı Takviyesi



Balık Yağı Takviyesi

Sağlıklı yaşamın en temel direklerinden biri  balık yağı . Balık yağı çocukların gelişimi için çok önemli bir destek . Aslında balık yağı sağlığımız için çok değerli bir öneme sahiptir . Balık yağı çocukların beyin , zeka ve kemik gelişimlerinde büyük etkileri var . Öyle ki aslında balık yağı doğumdan ölüme kadar her bireyin kullanabileceği en önemli ek besin takviyesidir . Yaşlı , genç , çocuk demeden her bireyin kullanması gereken balık yağı , zeka , hafıza ve kemik sağlığı açısından önemli etkileri içerisinde barındırır . 
Balık yağının içerisinde bulunan omega 3 yağ asitleri , kan yağlarını azaltıcı , damar genişletici özelliği ile  kroner arter hastalıklarında , diyabet hastalığında , ülseratif kolit , kanser , alzheimer , felç , koah , astım , alerji vb hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde olumlu yönde büyük etkiye sahiptir .
Hamileliğim öncesinde ve hamileliğim boyunca doktor kontrolünde balık yağı kapsülleri kullandım . Faydalarını da inanılmaz bir şekilde gördüm diyebilirim . Hamileliğim boyunca hafta da 2-3 kez balık yemeyi ihmal etmedim . Hamilelik döneminde tüketilen balık yağının hamilelik sonrası depresyonunu da önlediğini doktorum ayrıca belirtmişti . Emzirme dönemim boyunca da belli aralıklarla balık yağı takviyesi kullandım ve inanılmaz faydasını gördüm .
Hamilelikte kullanılan balık yağı da hem anne sağlığı hem de bebek sağlığı açısından inanılmaz faydalı ve önemli etkilere sahip . Balık yağı içerisindeki omega 3 ün hamilelikte anneden bebeğe direk geçişi sağlanmaktadır . Böylelikle annenin doktor kontrolünde omega 3 desteği alması şarttır .
Bebeğin beyin gelişiminin büyük bir bölümü anne karnında kalan yarısı da doğumundan itibaren bir yıl içerisinde tamamlanmaktadır . Annenin düzenli şekilde balık yağı takviyesi alması fetüsün sağlıklı bir şekilde büyümesinde de önemli etkilere sahiptir . 
Bebeklerde ve çocuklarda balık yağı kullanımı ise doktor kontrolünde 1-2 yaş olarak başlanabiliyor . Kendimden örnekle doktorumuz Berrak'a 1 yaşında balık yağı takviyesi vermişti . Çocuklarda ve yetişkinlerde balık yağı kullanımı genellikle kış aylarında başlanılması ve sıcak yaz günleri başladığında ise bir 3 ay kadar ara verilmesi önerilir . İlacın içinde olan biri olarak kendi hastalarımıza da tavsiyemiz bu yöndedir .
Biz balık yemeyi çok seven bir aileyiz . Berrak  da balık yemeyi çok seven bir çocuk olmasına rağmen biz ekim ve mayıs ayları arasındaki dönemde balık yağı takviyesi kullanıyoruz .

Siz de doktorunuz ya da eczacınıza danışarak balık yağı takviyesi kullanabilir ve sağlığınızı balık yağı takviyesi ile koruyabilir , destekleyebilirsiniz .

Sağlıklı günler dilerim .

Sevgiler .


6 yorum:

 1. bende kullanıyorum ama nedense bi türlü düzenli halde veremiyorum bu kış daha dikkat edeceğim inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülşahcım düzenli kullanınca gerçekten faydası oluyor . Hadi bakalım inşallah . ;)

   Sil
 2. güzel post olmuş cnm çok faydalı bilgiler

  YanıtlaSil
 3. hıc kullanmadım sankı ıcınce mıdem bulanıcak hıssı verıyo bana :) Cok faydalı olmus gercekten :)
  Anneme sormam lazım acaba kucukken kullandım mı ki :)

  YanıtlaSil
 4. Balık yağı ve arı poleni arasında gidip geliyorum. Çok tavsiye ediliyor polen de ama henüz denemedim. Balık yağını daha önce kullanmıştım. Bi karar verip başlasak iyi olacak.

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.