İyi Gelmez mi Hiç Deniz Havası-Minik Kelebeğin Annesi

14 Temmuz 2015 Salı

İyi Gelmez mi Hiç Deniz Havası

İyi Gelmez mi Hiç Deniz Havası

Su kuşu doğurmuşum da haberim yok . Berrak kuşunun ısrarlarıyla , pazar günü deniz sezonunu açtık . Berrak sudan çıkmadı . Bir kafasını daldırmalar , babası daldıkça kafayı suya sokmalar . Anne deniz çok güzel diye diye bağırmalar . Bir coşmalar , bir koşmalar , zıplamalar denize aşık çocuğum . Bıraksak yüzecek o derece yani . :)
Ben de eşim de çok severiz denizi , yüzmeyi . Berrak'a geçmiş kanımca . Pazar günü denizden üşümesin diye çıkardık biraz . Allahhh... Sen misin çıkaran . Kıyamet koptu . Ne söylediysek etkisi olmadı . 2 yaş sendromu ve boğa burcunun boğa inadı sağ olsun . :)  Ben denize girmek istiyorum dedi de başkada bir şey demedi . Neyse tabii girdi suya su kuşu . Öyle keyifli ki çıldırıyor desem yeri .  :) 
Sıla'nın da şarkısında dediği gibi ' İyi gelmez mi hiç deniz havası ' . Çocuk haklı deniz sevilmez mi hiç . Deniz , hem ruha hem bedene iyi gelir . Faydaları saymakla bitmiyor zaten . 

Benim bildiğim faydaları şöyle ;

Maviliği ile ruhu coşturuyor . Cilde iyi geliyor . Seyretmesi deseniz psikoterapi . Burun mukozasına , sinüzite iyi geliyor . Sinüsleri açıp , şarıl şarıl akıtıyor burnumuzu .   :)
Alerjilere , isliğe , pişiğe , mantara iyi geliyor . Vücudun  mineral dengesini ayarlıyor . Beyindeki melatonin ve serotonin seviyesini dengeleyip , mutluluk ve huzur veriyor . Sivilceli ciltlere ilaç gibi geliyor . Siyah noktaları temizliyor . Saçlı derideki kepeklenmeye , seboreik dermatite iyi geliyor . Denizin tuzu cildin yenilenmesini sağlıyor , gözenekleri temizliyor . Ayak kokusuna ve ter kokusuna ilaç gibi geliyor . İştahı açıyor .  :))  

Eeee daha ne olsun .  :)) 

Sevgiler .4 yorum:

 1. Denizi çok özlüyorum. Havuza giriyoruz ama deniz gibisi var mı? 15-20 gün sonra tatile çıkacağız. İple çekiyorum. İyi tatiller. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyle . Ayy sizin adınıza çok sevindim . Size de iyi , bol keyifli , bol denizli tatiller inşallah . :))

   Sil
 2. havuzdan çıkaramıyoruz bizde :) bu cadılar huyları bayağı birbirine benziyor :) bu arada blogumda yazı var ve seni mimledim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya bu minnoşlar baya benziyor birbirine :) inşallah Antalyaya geldiğinizde görüşme fırsatımız olur da minikler de bir tanışırlar :) hemen bakıyorum mim le de bir tanışalım bakalım ;))

   Sil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.