Yaylaya Giden Kalbim-Minik Kelebeğin Annesi

29 Haziran 2015 Pazartesi

Yaylaya Giden Kalbim

Yaylaya Giden Kalbim

Ramazan ayının başlamasıyla Antalya'da çoğu kişi yaylaya gitti . Sıcaktan kaçmak , oruçlarını serin serin rahat rahat tutmak için . Annemler de yaylaya anneannemin yanına gittiler bu cumartesi . Tabii Berrak'da yanlarında gitti mecburiyetten .
Aklım gitti... Kalbim gitti... Öylece kaldım... Öyle alışmışım ki hiç ayrı kalmadık biz . Bir gün dahi yorgunum bu gece annem de kalsın demedim demem diyemem . Nöbetlerimde neredeyse 36 saat uykusuz kalıyorum . Her nöbet sonrası annem hep bana kıyamayıp 'sen uyu dinlen Berrak bu gece burada kalsın' der . Ertesi akşam bugün uyuyup dinleneyim , Berrak annemde kalsın dediğim hiç olmadı . Hep nöbetten çıkıp aldım kızımı . Bir önceki günün telafisi özlemi adına , doyamadığım için oyunlar oynayıp , resimler yapıp , kitap okuyup , anne kız sevgi yumağı olup , o uyuduktan sonra uyudum hep .
Ben Berrak 'ı işteyken bile özlerken , böylesi bir özlemin tarifi yok... Annemler ile yaylaya giden kelebeğimi çok ama çok özledim . Ev sessiz , içimden hiç bir şey yapmak gelmiyor . Her yer derli toplu , halbuki ne çok alışmışım oyuncakların dağınıklığına , adım başı kitaplara . Hani derler ya çocuk evin neşesi diye gerçekten öyle . Ev neşesiz , biz neşesiz . Halbuki zaman bulmuşum kitap okuyabilirim . Ama kitap okuyacak kafa da değilim ki...
Öylece yatasım var . Gece 2-3 kez kalkıp odasına gidiyorum . Yastığını alıp kokluyorum . Ben ağlıyorum özlemimden , eşimse sulu göz deyip ağlayışıma gülüyor . 
Allah başka ayrılıklar vermesin tabii ama bu kadarı bile zor geldi bana . Dokunsalar her dakika ağlayacak gibi halim var . Tadı yok hiç bir şeyin...
Telefonda konuşuyoruz ama yetmiyor... Hiç sevmedim bu yayla işini . Ama çalışan anne olunca yapacak başka bir şey yok maalesef... 
Diyeceğim o ki bu yaylaya gidiş bana hiç yaramadı  . Bu kadarcık ayrılık bile çok zormuş ...
Allah hiç kimseyi evladından ayırmasın...
Sevgiler .


9 yorum:

 1. Amin. Bende sulu gözüm, hiç dayanamıyorum hiç.
  Ama tüm ayrılıklarınız böyle kısa ve dönüş zamanı bilinen olsun. Şimdi mis gibi yayla havasını soluyordur annesi.
  Onlar anın tadını biz ceremesini çıkarıyoruz :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hangi anne dayanabilir ki...
   Ay kesinlikle öyle :) Amin inşallah.

   Sil
 2. allah hiçbir anneyi evladıyla sınamasın gercekten 1 gecelik ayrılıklara bile zor dayanıyoruzzzz

  YanıtlaSil
 3. Amiiiin! Bir an önce kavuşun, o gelmesin siz gidin bence, en güzeli :) (tatili çok gelmiş bulunan öğrenen anne)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. EVet biz gideceğiz yanına haftasonu inşallah :) Bol tatiller dilerim öğrenen anneye :)

   Sil
 4. Allah eksikliklerini aratmasın. En azından emin ellerde, tadını çıkarın. Odaklandıkça daha da zorlanacaksınız. Kelebeğe sevgiler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin evet haklısınız aynen öyle . Teşekkür ederim :)

   Sil
 5. Allah kavustursun tez insallah canim.banada 1 hafta cok cok uzul geldi cok ozlemisim cook

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.