Hayatımızın Parçası Fotoğraf-Minik Kelebeğin Annesi

19 Haziran 2015 Cuma

Hayatımızın Parçası Fotoğraf

Hayatımızın Parçası Fotoğraf

Fotoğraf çekmeyi , çektirmeyi herkesin çok sevdiği bir dönemdeyiz .
Haliyle bende seviyorum bu fotoğraf işini . Özellikle kızım doğduktan sonra fotoğraf çekme isteğim daha da arttı diyebilirim .
Her anını çekmek , tarihleriyle kaydetmek en güzel en özel hobim haline geldi . Bıkmadan , sıkılmadan  fotoğrafını , videosunu çekmeye bayılıyorum .
Ama yine de içimde kalanlardan biri de hamileyken her ay fotoğrafımı çekip bunu anı niyetine seri haline getirip saklamaktı . Maalesef ki buna pek zamanım olmadı . Bu hakkımı ve içimde kalanları ikinciye saklıyorum inşallah .  :)
Hamile foto çekimi yaptırmak o zaman bana fuzuli gibi geliyordu . Şimdi ise düşüncem tamamen değişti .
Hamile fotoğraf çekimi güzel bir anı olarak gerekli , kesinlikle ikinciye bu hakkımı da saklıyorum .  :) 
Kızımı normal doğumla beklerken , şahane fotoğraflar çeken  , yakın bir dostumuzdan doğum fotoğraflarınızı çekmek istiyorum diye mutlu bir haber almıştım . Aklımda yokken harika bir şekilde aklıma düşmüştü . Normal doğum bekliyorduk zamanı belli değildi tabii .  :)
27 Nisan gece sancım başlayıp Berrak gelmeye karar verdiğinde , sabah doğum fotoğrafçımız  Merih ablaya haber verdik . Ama şans o ki Merih abla doğumumuzun tarihi belli olmadığı için il dışına çıkmıştı . Böylece bu sevincim yarıda kaldı . Bu hakkımı da ikinciye kullanacağım deyip telkin ediyorum kendimi .  :)

Şimdi nette gezerken tazecik anne ve bebeklerin doğum fotoğraflarına hayran hayran bakıyorum hep . Şartlarınız uygunsa ve hevesiniz de varsa doğum , hamile fotoğrafları çektirmeyi hiç düşünmeyin hemen yaptırın .O günler bir daha geri gelmeyecek , gelmiyor .

Anı fotoğraflamak , anı ölümsüzleştirmek anıları biriktirmek ne güzeldir , ne özeldir .

Aslında mutluluklarımızı , gülüşlerimizi  fotoğraflayarak biriktiriyoruz .

Şimdi bile kelebeğimin bebeklik dönemlerinde çektiğim fotoğraflarına baktığım , videolarını oturup izlediğim  zamanlar öyle çok ki ...

Çektiğimiz fotoğraflarla anılarımız hep ama hep taze kalsın .  :)

Sevgiler  :)

2 yorum:

  1. Merhaba keyifli bir blogunuzv ar takipteyim :)
    Banada uğrarsanız sewvinirim sevgiler...
    http://modadusleri.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.