Baba & Kız -Minik Kelebeğin Annesi

3 Haziran 2015 Çarşamba

Baba & Kız


Baba & Kız

Babasını çok çok seven babasının ilk göz ağrısı kızıyım ben...
Babasını çok seven ama sarılmaktan , konuşmaktan bile korkan bir çocuk olarak büyüdüm ben...
Babam biraz sert , despot , sert çizgileri olan bir adam... Sevgisini gösteremeyen bir baba...
Babam korkulacak bir adam mı hayır değil ama o sertlikle yetiştiğim için böyleyim sanırım . Sevmez mi çocuklarını çok sever canını verir ama işte göstermesi , hissettirmesi bence daha önemli . Böyle değil de daha farklı olsun isterdim aslında .
Rahat yetişmedim , aslında rahat yetişmekte değildi önemli olan...
Böyle olduğu için suçlu kim babam mı hayır asla değil . Böyle oldu sadece...
Babasına sarılmaya , öpmeye hasret kalmak yerine doya doya sarılmak , öpmek isterdim . Sabahlara kadar konuşmak isterdim mesela korkmak , çekinmek yerine içimde olan her şeyi paylaşmak isterdim ama olmadı bundan sonra da olmaz . Şu yaşıma geldim hala çekinirim , gözünün içine dahi bakamam , yanında pek rahat konuşamam . Benim en eksik yanımdır bu ve içimde hep eksik kalacak yanım...
Ukdedir hep içimde ve hep ukde kalacak olan...
Benim de bir kızım var . Daha hamileyken eşime kızını çok sev ve sevgini hep göster derdim . Senin sevgini hep hissetsin , yakın hissetsin , korkmasın her şeyini yüzeysel de olsa paylaşsın , hep arkasında olduğunu hissettir , derdim . Senin sevginle yetişsin ki kendine özgüveni olsun derdim , hala da derim .
Baba ve çocuk ilişkisi çok önemli benim için . Babasıyla çok kuvvetli ilişkisi olan çocuklara imrenmişimdir hep .
Babasıyla her şeyi konuşabilen çocuklara ve onları her ne olursa olsun dinleyen babalara hep imrenmişimdir .
Ondandır , eşime hep kızınla ilişkin iyi olsun diye başlayan konuşmalar yapışım...
Babasıyla ilişkisi benle olan ilişkisinden bile iyi olsun . Özgüveni olsun . Aile kaynaklı kendine güvenmekte problem yaşamasın . Baba sevgisini ,ilgisini en iyi şekilde görsün , yaşasın ki dışarıda sevgi aramasın .
Babasından korkmadan göğsünü gere gere her şeyini konuşsun , konuşabilsin .


Hayatı boyunca babasının sevgisi kalbinde hiç eksilmesin , hep çoğalsın...
Babası ilk aşkı olsun , hep en sevdiği adam olsun...
Babasının sevgisiyle dimdik dursun hep ama hep...

Siz babalar en çok da siz duyun beni ...

Sevgiler...

10 yorum:

 1. Çok doğruuu. neyse ki zamane kızlar daha bir aşık babalarına bizlerin zamanında ki gibi çekinmiyorlar iyide yapıyorlar herseylerini konussunlar babalarıyla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle iyi de yapıyorlar , baskıyla büyütmek soğutur sadece. Konuşsunlar tabiii bir kız çocuğu için BABA demek kocaman bir kalp dolusu sevgi demek.

   Sil
 2. Benimde ilişkim babamla senin babanla olduğu gibi. Ama eşim babasıyla herşeyini paylaşır konuşur arkadaş gibidirler. Bende senin gibi eşime sürekli tembihliyorum bak oğlunla aynı babanla kurduğun ilişkiyi kur. Baba sevgisi güveni farklı birşey diyorum. Bakalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah babalarıyla ilişkileri hep iyi olsun :) Ben bu hasretimi kızımla babasının ilişkisini mutlulukla izleyerek gidereceğim inşallah :))

   Sil
 3. Kesinlikle canım.. bu hayat da çocuklarımıza verebileceğimiz şey; sevgi.. şefkat.. sahiplenilmek.. ne mutlu kızına böyle annesi babası var.. sevgiler canım benim..

  YanıtlaSil
 4. Sevgiyle büyüyen bebekler ileri de kendilerine daha güvenli ve diğer insanlara karşı da daha sevgi dolu oluyorlar. Ne mutlu şimdi ki bebeklere...

  YanıtlaSil
 5. Bizim zamanımızda baba kavramı biraz daha farklıydı galiba... Ben o konuda çok şanslıydım galiba... Evet korkardım korkmasına ama doya doya sarılırdım hep...
  Kız çocukları için babaları her zaman çok özel olmuştur... Hele ki şimdiki kızların aşkları onlar :))
  Mutlu olsunlar hep çocuklarımız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şanslı olmanız ne kadar güzel :) İnşallah hep mutlu olsunlar sevgi saygı görsünler kalpleri sevgi dolsun hep :)

   Sil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.