Eğlenerek Öğrenmek-Minik Kelebeğin Annesi

4 Mayıs 2015 Pazartesi

Eğlenerek Öğrenmek

Eğlenerek Öğrenmek


Oyun ; çocuğun çevresinde olup bitenleri öğrenme yöntemidir, bir nevi çocuğun işidir.
Ahşap yerleştirme oyuncakları ve ilk sözcüklerim adlı kitaplar çocukların zihin gelişiminde,öğrenme eyleminde büyük etkiye sahiptir.Hafızalarını güçlendiren,zekalarına olumlu etkilerde bulunun eğitici öğretici oyuncaklardır ve kitaplardır.Çocukların ay veya yaş dönemlerine göre çeşitleri var.Şimdiye kadar Berrak'a ayına,yaşına göre oyuncaklar almaya özen gösterdim.Çünkü oyuncak bir çocuğun zekasını geliştirmede büyük etkiye sahiptir.Tazecik bir fidan gibi neye yönlendirirseniz ona doğru giderler,severler,uygularlar.
Berrak ' a bu kitabı almıştım ben ve o kadar sevdi ki elinden düşürmedi hiç.Her gittiğimiz yere götürecek,kitabıyla uyuyacak kadar çok sevdi.Berrak' a  'Anne şu ne ?' dedi ben ona cevap verdim.Birkaç gün sonra ben ona ' Berrak bu ne ? ' dedim.Tek tek tüm nesneleri,hayvanları,meyveleri her sorduğumu cevapladı. :)       (Maşallah)
Renklerde azcık zorlansak da 10'a kadar sayıyor.En sevdiği oyuncakları legolar ve ahşap yerleştirme oyuncakları.Kız bebekler,kız çocukları bebekle oynarmış yok öyle bir genelleme,Berrak bildiğin araba delisiiii.  :)
Ahşap yerleştirme oyuncakları rakamlar,hayvanlar,meyveler,sebzeler ve nesneler olarak 5 ayrı yerleştirme oyuncağı aldım.Haftada bir yeni yerleştirme oyuncağını çıkardım,sıkılmasın çözsün diye.Öyle de oldu severek elinden hiç bırakmadan oynadı.

Eğlenerek ÖğrenmekEğlenerek Öğrenmek


Eğlenerek ÖğrenmekEğlenerek ÖğrenmekEğlenerek ÖğrenmekEğlenerek Öğrenmek
                                    

     Çocukların severek,öğrenerek oynayabilecekleri en güzel oyuncaklar.

Eğlenerek ÖğrenmekEğlenerek Öğrenmek


Sizin de aklınızda bulunsun.
Hem faydalı,hem öğrenmeye,hem eğlenmeye yardımcı oyuncaklar.
Minikler severek oynayıp,eğlenerek öğrensinler.

Sevgiler  :)5 yorum:

 1. Mrb Ayşe Hanım size bir sorum olacaktı Berrak kaç aylıktı bunları aldığınızda ve hangi siteden temin ettiniz acabaa :)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba 18 aylıktı .
  gittigidiyor.com
  Hepsiburada.com da bulabilirsiniz
  Kitapları da d&r ya da kitap kurdundan bulabilirsiniz .
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim biraz daha vaktimiz var o zaman gerçi gösteriyorum ama daha birşeyyok bizde 14 aylık su anda çok tşk ederim verdiğiniz bilgiler için

   Sil
  2. Ne demek faydam olduysa ne mutlu rica ederim . Sevgiler .

   Sil
 3. Güzel paylaşımınız için teşekkürler. Gerçekten çocuklara oyuncak alırken hem eğlenmesi hem de öğrenmesi amaçlanmalı.Biz de 25 aylığız, oğlum hala severek oyunuyor ;) Sizi artık takipteyim, bloguma da beklerim.

  Sevgiler...

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.