Çatlamayın-Minik Kelebeğin Annesi

10 Nisan 2015 Cuma

Çatlamayın

Çatlamayın


Her anne adayının kafasında binlerce soru vardır.Bunlardan biri de çatlak konusudur.Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde kişiden kişiye göre değişen,kilo alımı başladıkça ve anne adayının cildi kurudukça,karnı genişleyip büyüdükçe cilt elastikiyet yapısını kaybeder,dolayısıyla ciltte kızarık çizgiler halinde çatlamalar oluşur.

Çatlamayın


Her hamile gibi ben de çatlak oluşmasını istemediğim için,işim gereği bu konuyu detaylı araştırıp,doktorumunda önerisini de dikkate alarak  cildime,karnıma bir takım uygulamalar yaptım.

Cilt olarak çok kuru hatta kupkuru bir cilt yapısına sahibimdir.Bu sebeple hamileliğimin 3. ayında doktorumunda önerisiyle karınıma,bacaklarıma,ve çatlayabilme olasılığı olan diğer bölgelere Lierac Phytolastil Gel ,Johnsons Baby bebe yağı ve doğal zeytinyağı dönüşümlü kullandım.Doğuma gidene kadar her gün düzenli şekilde,dairesel masaj hareketleriyle uygulama yaptım.
Hamileliğimde bol su tükettim.Tabii ki bol sıvı tüketmenin,bol yeşil gıdalarla beslenmenin de etkisi büyük.İyi ki de düzenli uygulama yapmışım.Ne karnımda,ne bacaklarım da ne de diğer bölgelerde minicik bir çatlak dahi olmadı.Su içmek cildin elastikiyet yapısını arttırdığı gibi,cildin nem dengesini korur ve kurumasını,kırışmasını,çatlamasını önler.

ÇatlamayınÇatlamayı önlemenin en büyük nedenlerinden birisi vücudu sürekli nemli tutmaktır,vücudun nem dengesini korumaktır.

Klasik bilinen tatlı badem yağını kullanmadım,çünkü tatlı badem yağı karın bölgesine ve bacak bölgesine uygulandığında oradaki gözle görülemeyen küçük tüycükleri canlandırıp güçlendiriyor.Bu sebeple badem yağı kullanmanızı asla tavsiye etmem.
Taze anneler,anne adayları nem dengenizi koruyun,kendinize iyi bakın çatlamayın.


Sevgiler. :)

4 yorum:

 1. Ben kullandım ve gercekten hiç çatlak olmadığı güzel bir ürün

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel.. :) Kullanmış ve etkisini görmüş olan bir tek ben değilmişim demek ki :)

  YanıtlaSil
 3. Zeytinyağı ve Johnsons Baby bebe yağını da ekleyip kullanmaya başlayayım.

  sevgiler ,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bol bol uygulayın inşallah faydasını görürsünüz :)

   Sil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.