Zeka Geliştirici Kartlar-Minik Kelebeğin Annesi

19 Ocak 2015 Pazartesi

Zeka Geliştirici Kartlar

Zeka Geliştirici Kartlar

Bebeklerimizin 0-2 yaş arası dönemi her açıdan olduğu gibi zeka gelişimi açısından da çok önemli . Bu dönemi en verimli şekilde geçirerek bebeğimizin zeka gelişimine katkı da bulunmalı,anne baba olarak zeka uyarıcı oyuncakları seçmeliyiz .
Oyuncak seçimini yaşına göre , eğitici gelişimine destek oyuncakları seçmeliyiz .
Berrak için ayına göre oyuncaklar seçtim seçmeye çalıştım hep . Bir oyuncaktan sıkılınca dikkatini çekecek başka bir oyuncak ile dikkatini çekmeye çalıştım , başardım da .
Bu konu ile ilgili internette araştırma yaparken Tethys Store keşfettim . İyice araştırdıktan sonra almaya karar verdim . Berrak , çok güzel tasarlanmış bebek zeka gelişimine katkısı olacak bu oyun kartlarını çok sevdi . Tabii ben de ayrıca mutlu oldum . :)
Tethys Store internetten sipariş verdim . Adım adım setlerine göre fiyatı daha makul olduğu için de tercih önceliğimdi .
Öyle eğlenceli ki bu kartlar tekli puzzle , rakamlar , renkler , taşıtlar , hayvanlar dikkat çekici ve tekli puzzle en güzel tarafı çocuğun görsel ve zihinsel yeteneğini geliştiriyor.
Minik Kelebeğim Berrak ilk tekli puzzle yapmakta zorlansa da beraber yaparak , bakarak izleyerek kendi yapma yeteneğini geliştirdi . Kartlara haftalık oynama sırası koydum . Böylece sıkılmadan , değiştirerek hem oynayıp hem öğrenip hem eğleniyoruz .  :)
                                                   http://www.tethystore.com/

Renkleri ve Hayvanları Öğreniyorum (12 ay ) : 1 yaşındaki bebeklerin , hayvanları , renkleri ve sayıları öğrenmeleri için tasarlanmış kart oyunudur . Bir kutunun içerisinde 10 adet hayvan ve renk kartı ve 1'den 5'e kadar sayılar vardır . Kartlar bebekler için uygun kalınlıktadır .

Sayıları Öğreniyorum (18 ay ) : Tethys Sayı Kartları'nda, 1'den 20'ye kadar olan sayılar kartların ortasından çıkacak şekilde tek parçalı yapboz gibi tasarlanmıştır. Ürün pedagogların önerdiği , 2-3 yaşındaki çocukların nesnelere dokunarak kavrama , öğretisini desteklemektedir .

Taşıtları Öğreniyorum (24 ay ) :  Tethys Araç Kartları, çocukların bir nesnenin gölgesi ile kendisini eşleştirerek algı yeteneklerini geliştirmesini sağlarken , aynı zamanda ulaşım araçlarını da öğrenmelerini sağlar . Bir kutuda 15 adet kart vardır .
Sevgiler . 

2 yorum:

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.