Biz Annelerin Ortak Sorunu-Minik Kelebeğin Annesi

26 Ocak 2015 Pazartesi

Biz Annelerin Ortak Sorunu


Biz Annelerin Ortak Sorunu

Hepimiz anneyiz ve en önemli ortak sorunumuz saç dökülmesi . Hamilelikle birlikte vücutta eksilen vitamin değerleri her ne kadar ilaçlarla,vitaminlerle tamamlanmaya çalışılsa da doğumdan sonra kadınların % 99 da aşırı şekilde saç dökülmesi yaşanır.Doğum sonrası saç dökülmesinin nedenleri beslenme kaynaklı olabileceği gibi kadınlık hormonları ile ilgili olabilir.Gebelik döneminde vücudumuzda hormon düzeyindeki artış ile birlikte vücudun her yerinde hormonal artışın izlerine rastlanabilir.Bu izlerden biri de saçlarda oluşur.Saçın uzamasına neden olan hormonlarda da bir atış söz konusudur.Hamilelik döneminde son derece güçlenen saçlar gebelik süresince dökülmezler.Doğum ile birlikte hormonlarda ve saçı büyüten hormonlarda hızlı bir düşüş yaşanır.Bu düşüş ile birlikte hamilelik süresince dökülmesi gereken ama hormonların fazla salgılanması nedeniyle dökülmeyen saçların hepsi dökülür.
Ayrıca hamilelik süresince östrojen hormonunda gerçekleşen değişiklikler,kullanılan ilaçlar ve yan etkileri, hamilelik öncesi kullanılan doğum kontrol yöntemlerinin bırakılması ile gerçekleşen hormonsal değişiklikler, beslenme bozuklukları ve hamilelik sırasında gerçekleşen demir kaybı da doğum sonrası saç dökülmesi nedenlerinden bir kaçıdır.
Hamilelik sırasında kuvvetlenen saçların doğum sonrası uykusuzluk, hormonal dengesizlikler, fazla kilo alınması, stres gibi etkenler nedeniyle dökülmesi çok uzun bir süreci kapsama da büyük bir sorun olarak görülüyor.
Doğum ile başlayan süreç yaklaşık olarak genellikle 2 – 3 ayla sınır olsa da 2 yıla kadar uzayabiliyor.Mat ve cansız bir görünüme ulaşan saçların doğum sonrası dökülmeye başlaması kadınlar için kabusa dönüşüyor.Doğumdan sonra saç dökülmesi kalıcı bir özelliğe sahip değildir zaten bir süre sonra hormonların düzene girmesiyle saçlar da eski haline döner.
Hamilelik dönemi boyunca saçlarınız için bakım kürleri uygulayabilirsiniz. İlaç,kimyasal maddeler içeren çözümler ve deri yoluyla da olsa alınan ilaçlardan uzak durulmalıdır.Bu hem bebek sağlığı hem de anne sağlığı için oldukça önemli.
Hem kendinize hem de bebeğe zarar vermemek için saçlarınıza doğal yöntemler ile bakım yapabilirsiniz.Mat saçların canlanmasını sağlayan,saç dökülmesini azaltan ve saç diplerinin ihtiyacı olan nemi sağlayan bitkisel uygulamaları deneyebilirsiniz.
Doğumdan sonra saç dökülmesi genelde emzirme döneminin sonuna doğru kendiliğinden geçer ve biter.

Kadın olarak saçlarımızı seviyoruz ve dökülemesini asla istemeyiz bu bir gerçek o zaman ne mi yapmalısınız ?

* Hamileyken veya normal günlük yaşantınızda saçlarınıza tatlı badem yağı ,hindistan cevizi yağı,argan yağı,susam yağı karıştırıp bir kür halinde haftada 2 gün saç diplerinize uygulayabilir ve 20 dk bekletebilirsiniz.

* Emzirme dönemi bittikten sonra bitkisel saç yoğunlaştırmaya destek şampuanlar ve saç besleyici güçlendirici besin desteği ilaçlar kullanabilirsiniz.

Kendimden örnekle hamileliğim boyunca saçlarımı bitkisel içerikli Priorin şampuanla yıkadım ve tatlı badem yağı ,hindistan cevizi yağı,argan yağı,susam yağı gibi tamamen bitkisel içerikli yağları,karıştırıp bir kür halinde haftada 2 gün saç diplerime uygulayıp,saçlarıma bakım yaptım.Doğumdan sonra saçlarım da  çok aşırı dökülmeyle karşı karşıya kaldım.
Emzirme dönemim bitince kullandığım Priorin şampuana destek,besin desteği saç güçlendirici Priorin İntense kapsülü başladım ve daha kullandığım ilk ay saç dökülmemi tamamen durdurup güçlendirdiğini farkettim.
Priorin İntense, doğal zengin içeriği ile saçları kökten beslemeye, saç köklerini güçlendirmeye yardımcı olabilecek bir bakım ürünüdür.

Priorin kapsül

Saç dökülmesinde,doğal zengin içeriği ile saçları kökten besleyen,saç köklerini güçlendirip,dökülmeyi durduran,kullanımı zahmetsiz ve kolay,3 ay düzenli kullanım sonunda istenilen etkiyi sağlayan,güvenli bir saç bakım ürünüdür.

Priorin kapsül içeriği

Sarı darı ekstresi (140 mg)

Sarı darı mineraller açısından zengindir: potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko, florür, kükürt…
B vitaminleri açısından zengindir.
Aminoasitler açısından zengindir.
Derinin lipid komponenti olan seramid içerir.
Bu sayede:
Saçı kökünden besler,
Saç ve cildi nemlendirir,
Saçları güçlendirir ve doğal elastikiyetini artırır,
Saçların uzamasına yardımcı olur.
Buğday tohumu yağı (271 mg)
Doğadaki en zengin E vitamini kaynaklarından biridir.
A, B1, B2, B3 ve B6 vitaminlerinden zengindir.
Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri içerir.
Lesitin yönünden zengindir.
Antioksidan etkilidir.

Biz Annelerin Ortak Sorunu


Bu sayede:
Saçlı deriyi besleyerek yeniler; yaşlanmasını geciktirir.
Saç köklerini güçlendiririr ve yeniler.
Sağlıklı hücre döngüsü sağlayarak, saçların daha sağlıklı, parlak ve güçlü olmasını sağlar.
Sistin (2 mg)
Saçların temel proteini olan keratinin yapı taşıdır.
Bu sayede:
Saçların şeklini korur,
Saçların dayanıklılığını artırır.
Saçların uzamasını destekler,
Saçların dökülme aşamasına gelmesini geciktirir.
Kalsiyum pantotenat (B5 vitamini - 10 mg)
Koenzim A'nın yapısında bulunur, enerji metabolizmasında ve önemli hücre fonksiyonlarında rol oynar.
Eksikliğinde büyümede duraklama, dermatit ve saçlarda renk kaybı görülür.
Bu sayede:
Saçların uzaması ve saç kökünün beslenmesi için gerekli ortamı hazırlar,
Saç derisinin sağlığını korur,
Saç yapısındaki bozulma ve dökülmeye karşı etkilidir,
Saçların renk ve parlaklığını korumaya yardımcı olur

Prıorin kapsülün etkisi birinci ayda başlar ve değişim, ikinci ayda gözle görülebilir hale gelir. 3. ayda istenilen etkiye ulaşılır. Daha uzun süre kullanımında da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Priorin Kapsül, her gün 2 kapsül yutularak kullanılır.Ancak yoğun dökülme durumlarında günde 3 kapsül alınması tavsiye edilir. Kapsüller aynı anda alınabileceği gibi,sabah 2 kapsül, akşam 1 kapsül şeklinde alınabilir. Kür, gerekli durumlarda tekrarlanabilir.

Priorin Kapsül 25 yıldır milyonlarca kullanıcıda, hiçbir yan etki görülmeden güvenli tedavi sağlamıştır.
Yıllardır süren kullanımın ve yapılan klinik çalışmaların sonucunda hiçbir spesifik yan etki gözlenmemiştir.
Hormonlar üzerinde hiçbir yan etkisi yoktur.
Vücudun diğer bölümlerinde tüylenmeye sebep olmaz.
Herhangi bir ilaç ile etkileşime girdiğini gösteren bulguya rastlanmamıştır.
Alışkanlık yapmaz, kullanımı bırakıldığında olumsuz bir durumla karşılaşılmaz.

Kullanmış ve son derece etkili faydasını görmüş bir anne olarak,şiddetle tavsiye ederim.

Güzel annelerin güzel saçları dökülmesin . :)

6 yorum:

 1. Merhaba sizi takipteym bende bir anneyim ve blog sahibiyim acemiym tabiki henüz bnde sizi beklerm bloguma www.cinarinannesi.com ;)

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar :) blogcu annelere hoşgeldn bende çok eski sayılmam taze blogcu anneyim ben de ;) seve seve Çınarın annesi :)

  YanıtlaSil
 3. Bahsettiğin bakım yağlarını ben de deniyim mutlaka... bi de argan yağını ben karnım için de kullanmıştım çatlaklara karşı. Tabi haftada bir argan yağı, başka bi gün, kakao yağı, başka bi gün lierac şeklinde falan. Ona da iyi geldiğini düşünüyorum:) Bu arada ben de beklerim sayfamaaaa
  www.biranneninseyirdefteri.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Benim de saçlarım çok dökülmüştü.. Bu ürünleri de bilmiyordum maalesef... Tutam tutam saç kaybettim..

  YanıtlaSil
 5. En güzel günleri yaşadığımız zamanın en kötü anılarıdır saçların dökülmesi.

  YanıtlaSil

blog tasarım
MİNİK KELEBEĞİN ANNESİ COPYRİGHT © 2014 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.BLOGUMDA YAYINLANAN YAZILARIN VE RESİMLERİN İZİNSİZ KULLANILMASI 5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASINA AYKIRIDIR.